• 1
  • 2
  • 3
  • 4

کنترل کیفیت

نکات کاربردی در لوله کشی ساختمان

نکات کاربردی در لوله کشی ساختمان
یکی از اقدامات مهم در ساخت ساختمان لوله کشی است که باید به درستی انجام شود. لوله کشی ساختمان امری بسیار مهم و ضروری است و اگر به درستی انجام نشود در آینده مشکل به وجود خواهد آورد. برای انجام درست لوله کشی ساختمان باید نکات فنی آن را رعایت کرد. برخی از نکات فنی و ایمنی لوله کشی ساختمان به شرح زیر است:

1- مراقبت از لوله‌ها و سیستم لوله کشی در مقابل مصالح ساختمانی
با توجه به این موضوع که هنگام اجرای لوله کشی ساختمان، سایر عملیات ساختمانی نیز انجام میشود و ممکن است به لوله‌ها و تجهیزات لوله کشی صدمه وارد شود رعایت نکات زیر الزامی است:
الف) مسیر لوله کشی و لوله‌ها از وجود مصالح مختلف ساختمانی از جمله پوکه‌های نوک تیز پاک گردد.
ب) به هیچ وجه نباید رول لوله مستقیماً روی کف ساختمان در حال ساخت قرار نگیرد. برای جلوگیری از این امر با قرار دادن کارتن یا مقوا در زیر آن لوله از آسیب احتمالی محافظت شود.
ج) پس از اجرای هر مسیر لوله کشی و لوله و تست و تأیید مهندس ناظر، مسیر لوله مذکور با استفاده از ملات سبک پوشانده شود تا از آسیب احتمالی مصون گردد و آسیبی به آن وارد نشود.

ادامه مطلب...

ابزار لوله کشی و کاربرد آن

ابزار لوله کشی و کاربرد آن:

کیفیت ابزار لوله کشی  در بالا بردن سطح کیفی کار اجرائی بسیار موثر است. متاسفانه گاهی دیده شده است که فروشندگان و مجریان تاسیساتی با فروش یا استفاده از این ابزار بی کیفیت باعث می گردند که ایمنی در هنگام کار کاهش پیدا می کند. از شما مجریان گرامی خواهشمندیم تا با استفاده از ابزار با کیفیت و استناندارد ضمن افزایش کیفیت کار اجرائی خود، ایمنی بیشتری را برای خود و مصرف کننده نهائی ایجاد نمائید.

لوله کش موظف است از بهترین ابزارآلات برای لوله کشی ساختمان شما استفاده کند.

چرا باید از ابزارآلات خوب استفاده کرد؟

  • 1- سهولت کار برای فرد لوله کش
  • 2- انجام سریع تر لوله کشی و صرفه جویی در زمان
  • 3- به اتمام رسیدن کار در بهترین حالت ممکن بدون آسیب زدن به لوله ها

    ادامه مطلب...

مزایای لوله های پنج لایه

مزایای لوله های پنج لایه ماه پایپ :

مهمترین مزایای لوله های 5 لایه عبارتند از:
1-  وزن کم
2-  تحمل فشار و دمای بالا
3-  صافی سطح بالا (افت فشار کم)
4- ضریب انبساط طولی پائین: بواسطه وجود لایه آلومینیوم و 2 لایه میانی در دو طر ف آن که نقش چسب را بازی می کنند، لایه های بسپار داخلی و خارجی نمی توانند انبساط طولی بیشتر از انبساط طول آلومینیوم داشته باشند. در نتیجه ضریب انبساط طولی لوله های 5 لایه در حدود ضریب انبساط طولی فلزات می باشد.
5-  نصب راحت و آسان
6- زیبایی مناسب جهت لوله کشی روکار
7- ضایعات و دور ریز کم به علت کلاف بودن لوله
8- مقاومت بالا در برابر خوردگی سطوح داخلی و خارجی
9-  عدم رسوب پذیری در لایه داخلی
10- عدم نفوذ اکسیژن از جداره ها

ادامه مطلب...

لوله پنج لایه و اجزای آن

لوله های پنج لایه "ماه پایپ"و اجزای آن


لوله های پنج لایه تلفیقی به علت کارایی در دامنه حرارتی وسیع ( زیر صفر تا 100 درجه سانتیگراد) و نیز به علت داشتن ضریب انتقال حرارت ایده آل در لوله کشی آب سرد و گرم آشامیدنی و همچنین سیستم گرمایش و سرمایش کفی ساختمان و تهویه مطبوع کاربرد دارد و نیز به عنوان انتقال اغلب مواد شیمیایی بکار میرود. این لوله ها با ترکیب لوله فلزی و لوله پلیمری (تلفیق فلز+ پلیمر) محاسن دو لوله فلزی و پلیمری را دارد، در حالیکه تمام معایب این دو لوله را بر طرف کرده است.
ویژگیهایی نظیر ضریب انبساط طولی کم، انعطاف پذیری واستفاده کمتر از اتصالات، مقاومت سایشی، عدم تشکیل رسوبات املاح معدنی وآلی، مقاومت در برابراشعهUV، مقاومت شیمیایی، مقاومت بیشتر از سایر لوله ها در برابر ارتعاش وزلزله، قابلیت ردیابی، عایق بودن، کمی زبری سطح، افت فشارناچیز، مقاوم در برابر پوسیدگی از داخل وخارج، مقاوم دربرابرفشار و گرما، ضریب انبساط حرارتی زیاد، مزایای وجودلایه آلومینیوم، مقاومت مکانیکی در دمای بالا، تحمل فشار و دمای بیشتر، طول عمر مفید بالا، وزن کم، عدم نفوذ نور و اکسیژن، نصب سریع و حمل و نقل آسان، عدم تشکیل شبنم بر روی سطح لوله، از بین بردن صدای ناشی ازضربه قوچی در لوله ها، کاربرد گسترده این لوله ها را در لوله کشی آب آشامیدنی (آب سرد و گرم)، موتور خانه و نصب سیستمهای گرمایشی وسرمایشی، لوله کشی های مربوط به استخر و سونا و جکوزی، سیستمهای منحصر به فرد گرمایش از کف و مصارف صنعتی، به ارمغان آورده است.

ادامه مطلب...

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3